odgrzybianie

Grzyb i pleśń

W wilgotnych i zacienionych miejscach często odkrywamy grzyb, pokrywający ściany, sufity, podłogi, schody i wszelkie niezabezpieczone powierzchnie. Może on być też efektem złej izolacji budynku i niskiej temperatury oraz słabej wentylacji.

Gdy zignorujemy problem, z czasem zarodniki rozrosną się, pogłębiając grzybnię i niszcząc bezpowrotnie zajętą powierzchnię. Naraża nas to na kosztowne prace remontowe.

Pleśnie, choć mniej inwazyjne, stanowią równie duże zagrożenie. Poza nieestetycznymi plamami, grzyby i pleśnie wywołują nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przez wydzielanie toksycznych i rakotwórczych substancji, mogą wywoływać nie tylko kaszel czy katar, ale nawet astmę, uszkodzenie wątroby, depresję czy zmiany nowotworowe. Nie wolno zwlekać z podjęciem odpowiednich kroków!

DEZERT mając doświadczenie w ich zwalczaniu, w sposób stosunkowo bezinwazyjny, jest w stanie zlikwidować ogniska problemów i wskazać skuteczne rozwiązania w celu ich uniknięcia.