tepienie-mrowek

Mrówki

Ekspansja mrówek bywa bardzo uciążliwa, zwłaszcza gdy przedostają się do domów i mieszkań. Niestety niszczą teren przyległy budując podziemne korytarze - mogą przyczynić się do zapadnięcia terenu. Przy długoletnim gniazdowaniu "wgryzają" się w elewację budynku i są niemal niemożliwe do usunięcia bez naruszenia struktury budynku.

Bliskie ich sąsiedztwo jest uciążliwe dla wszystkich domowników. Choć w naturalnym środowisku są użyteczne, w naszym otoczeniu stają się dużym problemem.

W mieszkaniach możemy spotkać się z mrówkami faraonkami, które zajmują niemal całą powierzchnię kuchni. Atakują produkty spożywcze, odkryte przetwory, przenosząc je w mało dostępne dla nas miejsca.

Przeprowadzamy zabiegi dezynsekcji z najwyższą starannością, zwłaszcza wokół terenu przyległego do budynku, gdzie głównie gniazdują. Sprawdzamy źródła, ścieżki i miejsca gniazdowania, analizując miejsca sprzyjające ich bytności i środki niezbędne do zabezpieczenia terenu.

Środki stosowane przy zabiegu są bezpieczne dla roślin i zwierząt domowych. Można stosować je zarówno w domu jak i przydomowym ogródku.