Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego blogi na WordPressie cieszą się takim zainteresowaniem

Różnego rodzaju blogi cieszą się ogromnym powodzeniem, zarówno pośród osób prywatnych jak i firm. Bez wątpienia spory wpływ mają na to techniczne możliwości. W dużej części tego typu blogi oparte są na platformie WordPress, jaka daje ogromne możliwości w tym zakresie, przy równocześnie niewielkich wydatkach. Sam WordPress nic nie kosztuje, bez żadnego problemu można znaleźć jakąś ciekawą skórkę, za jaką też się nic nie zapłaci. Do kosztów zaliczyć można ewentualnie coroczne odnowienie domeny i opłacenie konta hostingowego, ale to zamknąć się powinno w sumie maksymalnie kilkuset złotych. Wiele osób uruchamiając swój blog początkowo nie planuje na nim zarabiać, ale z upływającym czasem zaczynają się pojawiać takie pomysły. Bo faktem jest, że jeśli się dobrze wszystko poprowadzi, to można mieć z tego całkiem fajne pieniądze.

Rzecz jasna żeby dojść do tego etapu wcześniej trzeba włożyć trochę pracy w to, żeby taki blog zyskał popularność wśród użytkowników, bo jedynie wtedy liczyć można na to, że faktycznie zacznie on przynosić jakieś zyski. Przy dużej ilości gości na przykład można pomyśleć o wyświetlaniu płatnych reklam. Reklamodawców można samodzielnie szukać, ale także można zacząć współpracę z jakąś platformą reklamową. Innym sposobem na zarabianie są rozmaite programy partnerskie. Na stronie internetowej wyświetla się materiały mające zachęcić gości, i jeżeli któryś z nich zostanie przekierowany do serwisu partnera i coś zakupi, to wówczas dla właściciela bloga jest przyznawana prowizja. Dużą popularnością także się cieszą sponsorowane artykuły.

Często wraz z prezentacją produktów czy usług danej firmy umieszcza się jeszcze dodatkowo link do jej strony. Takie działanie jest bardzo ważne dla pozycjonowania, bo bardzo pozytywnie wpływa na pozycje strony na liście wyników. Z tego też powodu jeśli ktoś posiada własnego bloga, na przykład takiego jak https://www.cojaczytam.pl/, to powinien pomyśleć o tym, aby spróbować na nim zarobić. Zwłaszcza jeśli taki blog cieszy się dużą popularnością.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz